مجموعه فایل های درسی

پاورپوینت درسی اول دبستان,پاورپوینت درسی دوم دبستان,پاورپوینت پایه سوم, پاورپوینت پایه چهارم,پاورپوینت پایه پنجم,پاورپوینت پایه ششم,پاورپوینت پایه هفتم,پاورپوینت پایه هشتم,پاورپوینت پایه نهم, پاورپوینت فارسی اول دبستان,پاورپوینت فارسی دوم دبستان,پاورپوینت

پشتیبانی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت داشتن هرگونه سوال راهنمایی و پشتیبانی میتوانید با ایمیل sellfile2016@gmail.com در تماس باشید

دانلود اقدام پژوهی چگونه می توانم اضطراب امتحان را در برخي از دانش آموزان دخترانه كلاس پنجم كاهش دهم

دانلود اقدام پژوهی چگونه می توانم اضطراب امتحان را در برخي از دانش آموزان دخترانه كلاس پنجم كاهش دهم

عنوان:دانلود اقدام پژوهی چگونه می توانم اضطراب امتحان را در برخي از دانش آموزان دخترانه كلاس پنجم كاهش دهم

فرمت: ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 6

قسمتی از متن:

 

مقدمه

 

     اضطراب اختلالي است كه مي تواند گاه موجب بروز عدم تحرك در خانواده شود . « اضطراب امتحان نوعي ناآرامي‌و تشويش است كه به علت نگراني و ترس در حين،  قبل و بعد از امتحان تجربه مي‌شود.  معمولاً همه اضطراب را تجربه مي‌كنند ولي برخي از دانش آموزان ، در مي‌يابند كه اضطراب به حدي در يادگيري و امتحانات آنها دخالت مي‌كند كه نمراتشان را جداً تحت تأثير قرار مي‌دهد.» ( سايت اينترنتي ) 

 

در بين اعصار و قرن ها ، قرن 17 قرن روشنگري ، قرن 18 قرن منطق ، قرن 19 قرن صنعت و قرن 20 قرن مديريت و ارتباط و قرن استرس و اضطراب و نابساماني هاي عصبي است . بر اساس برآورد پژوهش گران ، سالانه حدود ده ميليون دانش آموز، اضطراب امتحان را تجربه مي كنند ؛ و براي % 25 اين عده اضطراب فلج كننده است و با افزايش سن ميزان آن افزايش مي يابد . نتايج به دست آمده در نتيجه ي تفاوت هاي جنسي نشان داده است كه دختران مضطرب تر از پسران هستند .

 

_ 1توصيف وضعيت موجود و تشخیص مسئله

 

حدود 16 سال سابقه خدمتي دارم . مدت 11 سال در روستاهای شهرستان بهار و 5 سال است که در شهر و در یکی از دبستانهای این شهرستان ، یعنی دبستان دخترانه حضرت زهرا (س) مشغول به خدمت می باشم.

 

کلاسی که من در آن تدریس می کنم «پنجم الف» نام دارد. 23 نفر دانش آموز دارم . آنها را در پنج گروه 4  نفره و یک گروه 3 نفره تقسیم بندی کرده ام . گروه ها و سرگروه ها در هر هفته به طور دائم تعويض مي شوند .

 

همچنين برای گروه بندی كلاسم از موضوع درس مهارت هاي زندگي استفاده كرده ام .  مثلاً برای تدريس در س 4 ( احساسات ) ، نام گروه ها به طور تصادفي عبارتند از : گروه غريب ، گروه غمگين ، گروه غرور ، گروه تنهايي ، گروه خوشحالي .

 

خوشبختانه مي توان گفت من امسال دانش آموزي كه كاملاً ضعيف باشد نداشتم. وضعیت تحصیلی 1 نفر متوسط به بالا و در سطح خوب { ايشان از دانش آموزاني بود كه در مهر ماه سطح نمراتش از وضعيت چندان مطلوبي برخوردار نبود . پس از پرس و جو متوجه شدم كه والدينش از هم جدا شده اند و طلاق گرفته اند و او با نامادريش زندگي مي كند . با گذاشتن كلاس جبراني و تشويق هاي كلامي و غير كلامي و محبت به او و همچنين كار كردن دو نفراز دانش آموزان زرنگ در زنگ تفريح با او توانسته ام او را هم به سطح دانش آموزان بسيار خوب برسانم . } وضعيت تحصيلي 2  نفر هم در سطح  بسيار خوب و 20 نفر ممتاز و عالي است .

 

اما داشتن اضطراب معدودي از این دانش آموزان به ويژه در امتحان رياضي و اظهارات خود دانش آموزان و برخی از والدین به اثبات رسیده است .

 

هم چنین  بعد از این که ميانگين نمرات مستمر و پاياني ( اوراق ) نیمه اول امتحانات را مقايسه نمودم ، پی بردم نمره هاي پاياني كمي در سطح پايين است . این وضعیت چندان برایم خوش آیند نبود و این مسئله مدتي فکر مرا به خود معطوف کرده بود .

 

تصمیم گرفتم تا آن جایی که می توانم در كاهش اضطراب بعضي از  این دانش آموزان چاره اي بينديشم  و به دنبال حل مسئله باشم . مسئله اصلی که من با آن روبرو هستم این است که چه شیوه ها و روش هایی را اتخاذ نمایم تا بعضي از دانش آموزان در امتحانات به ويژه امتحان رياضي اضطراب نداشته باشند و با آرامش كامل به سوالات پاسخ دهند . زيرا هم حجم كتب افزايش پيدا مي كند ؛ و هم امتحانات نوبت دوم نيمه نهايي مي باشد و ممكن است آنان افت نمايند ؛  همچنين در مقاطع بالاي تحصيلي دچار مشكلاتي خواهند شد .

 

پس مبنای پژوهشی که من اتخاذ کردم این است : چگونه می توانم اضطراب امتحان را در برخي از دانش آموزان دخترانه كلاس پنجم كاهش دهم ؟

 

و...پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file84_1957483_2416.zip16.1k